Stół spotkań Wyróżniony

Napisane przez  Andrzej Rogiński

W piątek, 23 czerwca od godz. 17.00 do 19.00 będziesz mógł zaproponować wydarzenie w ramach Stołu spotkań. Spotykamy się na placu przy fontannie w parku Jana Pawła II na Ursynowie Północnym.

W domu przy stole spożywamy posiłki wspólnie z rodziną, podejmujemy decyzje. To miejsce ważne, które spaja rodzinę. Ale ludziom potrzebne są też więzi społeczne, lokalne. Dlatego zaproponowałem STÓŁ dla lokalnego środowiska mieszkańców wysokiego Ursynowa Północnego.

Stół spotkań to stół dyskusyjny, spotkań towarzyskich, stół do gier, lokalnych wydarzeń jak święto placu z fontanną, miejsce odpoczynku. Można z niego będzie korzystać przez cały tydzień. Można będzie przysiąść na ławce przy stole i pogadać z bliskimi, z sąsiadem, odpocząć, posiedzieć po komunii św. i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Widok na fontannę, która po zmierzchu mieni się kolorami, jest przepyszny. Warto posiedzieć na placu wśród dobrej architektury.

Jeśli oddacie Państwo głosy na projekt budżetu partycypacyjnego pod nazwą „Stół spotkań” to w 2018 r. na fragmentach placu pomiędzy trawnikiem a fontanną, blisko i równolegle do trawnika, na wprost kościoła zostaną ustawione 3 - 4 ławki oraz 2 – 4 stoły. Stoły i ławki będą tak samo wyglądać jak istniejące już ozdobne ławki na placu, żeliwne z drewnianymi deskami.

Czego możecie się Państwo spodziewać w sobotę, w godz. 17.00 – 19.00 oprócz rozmowy o „Stole spotkań” i o tym, co przy nim można zaplanować? Przez cały czas będzie można tanio kupić świeżo wydaną książkę „Metro w Warszawie” mojego autorstwa i uzyskać autograf.

W godz. 17.00 – 18.00 stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa zbierać będzie podpisy pod konsultacje w sprawie rozwoju infrastruktury drogowej na Ursynowie. W godz. 18.00 – 19.00 stowarzyszenie Otwarty Ursynów zachęcać będzie do poparcia petycji Fontanna pod Kopą Cwila.

Głosować na projekt partycypacyjny Stół spotkań można na dwa sposoby:

przez Internet – na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl – aby zagłosować musisz mieć dostęp do adresu e-mail. Na podany adres e-mail przyjdzie link aktywacyjny, który umożliwi Ci zagłosowanie. Jeżeli nie dotarł e-mail z linkiem aktywacyjnym, sprawdź inne foldery w swojej poczcie np. spam lub zgłoś ten problem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

papierowo – wypełniając kartę do głosowania. Przyjdź do urzędu dzielnicy lub innego wyznaczonego punktu do głosowania. Otrzymasz tam kartę z propozycjami pomysłów. Możesz zagłosować na miejscu - będzie tam również pracownik urzędu, który może Ci pomóc. Przed oddaniem wypełnionej karty konieczne będzie okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby.

Nr projektu Stół spotkań 2724; Obszar 2 Ursynów Wysoki Północny; wylosowany jako 18.

Andrzej Rogiński